Masz pytania? Zadzwoń!

Nowych osiedli w Rzeszowie jak grzybów po deszczu. Jak wybrać najlepsze?

nowe osiedle w rzeszowie

Nowych osiedli w Rzeszowie jak grzybów po deszczu. Jak wybrać najlepsze? Rzeszów to niezwykłe miasto, które stale rozwija się i stwarza przestrzeń do życia dla przybywających ze wszystkich stron nowych mieszkańców. Nie dziwi więc fakt, że stale wzrasta liczba nowych osiedli w Rzeszowie, które oferują przyszłym obywatelom wiele udogodnień i ciekawych rozwiązań. Jak zatem wybrać to osiedle, które dam nam pełny komfort i uczucie bezpieczeństwa? Oto kilka podpowiedzi.

Lokalizacja nowych osiedli w Rzeszowie

Większość z nas marzy sobie, że zamieszka w miejscu, które daje iście sielski spokój, a jednocześnie nie będzie zbytnio oddalone od centrum miasta. To bardzo ważne, ponieważ mieszkanie czy dom musi być miejscem zapewniającym odpoczynek – po dniu pracy lub wysiłku chcemy przecież zażywać ciszy i odosobnienia, które jest tak konieczne do regeneracji.
Bliskość ruchliwych ulic lub miejsc, które są masowo nawiedzane przez duże grupy osób, nie sprzyja odpoczynkowi. Z drugiej jednak strony wizje codziennych długich dojazdów do miejsca pracy nie napawa optymizmem i skutecznie zniechęca do zamieszkania pod Rzeszowem.
Szukając tanie mieszkania czy domu, warto więc rozglądać się za takimi miejscami, które są zlokalizowane w obrębie miasta, na jego obrzeżach. Dzięki temu zachowamy rozsądną odległość od najbardziej ruchliwych ulic miejskich, a jednocześnie nie będziemy mieć problemu z szybkim przemieszczeniem się do strategicznych punktów na mapie Rzeszowa.

Infrastruktura nowego osiedla

Gdy decydujemy się na kupno mieszkania blisko centrum, szukamy takiego miejsca, które zabezpieczy nam podstawowe potrzeby. Chodzi o to, by na naszym osiedlu znalazł się sklep, lokale usługowo-handlowe, przychodnia itp. Do tego przestrzenie przeznaczone na rekreację, na zabawy dla najmłodszych, które będą zachwycać swoim bezpieczeństwem, odpowiednia liczba miejsc parkingowych.

To oznacza, że całe osiedle powinno mieć odgórnie zaplanowaną infrastrukturę, która będzie funkcjonalna, nie wprowadzi chaosu do krajobrazu osiedla i będzie łatwo dostępna dla każdego mieszkańca osiedla.

Choć wydaje się to trudne do osiągnięcia, nowocześni deweloperzy dążą do tego, by nowe osiedla w Rzeszowie zachowywały spójność w zakresie rozplanowania przestrzennego poszczególnych elementów zamkniętej przestrzeni wspólnej przestrzeni życiowej, a jednocześnie, by każdy czuł się w niej swobodny.

Scroll to Top