Mieszkania Rzeszów

Masz pytania? Zadzwoń!

Własne mieszkanie to naprawdę poważna inwestycja. Już na etapie przeszukiwania ofert należy zwrócić uwagę na bardzo wiele szczegółów, by później nie żałować podjętych decyzji. Rzeszów to miejsce, które jest prawdziwą skarbnicą mieszkań. By podjąć świadomą decyzję, warto zadać kilka ważnych pytań. Oto cała ich lista!

Kupno mieszkania na obrzeżach miasta

Ci, którzy wolą mieć zawsze pod ręką sklepy, centra handlowe, dworce lub ośrodki kulturowe, powinni zdecydować się na mieszkanie w Rzeszowie w ścisłym jego centrum lub w niedalekiej okolicy. Warto jednak pamiętać, że gotowe mieszkania bliżej centrum, tym cena może być wyższa. Wynika to przede wszystkim z zabytkowej zabudowy centralnej części miasta. Z kolei osoby, które cenią ciszę i spokój, powinni zwrócić uwagę na obrzeża miasta. Najczęściej to właśnie tam zlokalizowane są nowe osiedla z licznymi mieszkaniami wyróżniającymi się komfortem i wysoką jakością wykończenia wnętrz. Trzeba jednak pamiętać o tym, że choć nowo powstałe osiedla są raczej samodzielnie i dostarczają mieszkańcom najważniejszych rozwiązań infrastrukturalnych, to gdy potrzebna jest wycieczka do centrum miasta, wówczas trzeba liczyć z długim czasem dojazdu.

Mieszkania z rynku pierwotnego

Oferty mieszkań w Rzeszowie są bardzo różnorodne. Niektóre mieszkania bez pośredników się zlokalizowane na dużych osiedlach z wysokimi blokami – wówczas możemy być pewni, że będziemy mieć trudność ze znalezieniem miejsca parkingowego, a także z nieustannym hałasem. W końcu im więcej osób tym większy ruch. W nowej części Rzeszowa znajduje się osiedle z mieszaną zabudową – obok wysokich bloków mieszkalnych, można zobaczyć niskie domy wielorodzinne. To rozwiązanie jest dobre, o ile nie przeszkadza nam, że ktoś z sąsiadującego z naszym domem bloku nie zagląda nam do mieszkania. W ścisłym centrum miasta znajdują się kamienice. Trzeba jednak mieć na uwadze, że najczęściej znajdują się pod opieką konserwatora zabytków i bez jego zgodny nie można wprowadzać żadnych zmian w wyglądzie budynku. Największą swobodę zapewniają kameralne osiedle. Najczęściej są otoczone ogrodzeniem, więc nikt niepożądany nie wejdzie na jego teren.

Oferty mieszkań w Rzeszowie

Przeglądając oferty mieszkań w Rzeszowie, warto od razu przygotować sobie listę pytań, które zadamy osobie oprowadzającej nas po nieruchomości. Możemy na przykład zapytać o to:

Dlaczego mieszkanie zostało wystawione na sprzedaż – odpowiedź na to pytanie może doprowadzić do ujawnienia istotnej wady mieszkania, która skłoniła dotychczasowym właścicieli do jego sprzedania.

Kim są sąsiedzi – to w końcu będą osoby, z którymi będziemy dzielić wspólną przestrzeń życiową.

Czy okolica jest bezpieczna – to kwestia bardzo ważna przy zakupie mieszkania dla rodziny z dziećmi.
Znalezienie idealnego mieszkania w Rzeszowie nie jest trudne. Trzeba jednak pamiętać o tym, by dokładnie przyjrzeć się ofercie i samemu mieszkaniu.

Scroll to Top