Mieszkanie dla rodziny Rzeszów

Masz pytania? Zadzwoń!

Mieszkanie to niewątpliwie jedna z najistotniejszych form zaspokojenia jednej z najważniejszych żywotnych potrzeb psychicznych człowieka – potrzeby bezpieczeństwa. Kiedy spędzając czas w szkole, w pracy, albo na uczelni, myślimy o powrocie do domu, odczuwamy rodzaj ukojenia nawet w najbardziej zwariowanym dniu. Tak przynajmniej być powinno.

Mieszkanie dla rodziny z dzieckiem

Kiedy człowiek zaczyna myśleć o zakupie mieszkania dla rodziny albo nad zmianą dotychczasowego, ma dwie drogi. Jedną jest zakup mieszkania z rynku wtórnego, drugie wyjście to kupienie nowego mieszkania z rynku pierwotnego. Zarówno jeden, jak i drugi zakup mieszkania można sfinansować z posiadanej gotówki, jak i z kredytu hipotecznego, zaciąganego w banku. Nowe mieszkanie  jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem z wielu przyczyn. Wśród nich warto zwrócić uwagę na te najbardziej znaczące. Kupując mieszkanie z rynku wtórnego,  po pierwsze kupujemy lokal, którego historii dokładnie nie znamy. Może się zdarzyć tak, że pewne usterki, wady, problemy z użytkowaniem wynikłe z dotychczasowej eksploatacji zaczną się ujawniać po czasie. Nie jest to też lokal mieszkalny, którego pierwszymi użytkownikami jesteśmy. Przed nami najczęściej już ktoś mieszkał, a niejednokrotnie mieszkanie było wynajmowane, więc narażone na znacznie bardziej intensywną eksploatację. Naturalnym jest bowiem, że znacznie większą wagę do stanu utrzymania mieszkania, w większości przypadków, przywiązuje właściciel niż najemca. Inaczej niż, gdy kupujemy mieszkanie dla rodziny wielodzietnej od dewelopera. Kiedy nasze  mieszkanie od dewelopera kupimy jako zupełnie nowe, to nie wchodzimy w jakąś, istniejącą już i ukształtowaną społeczność, ale z innymi nabywcami, pozostałych lokali mieszkalnych w danej inwestycji zaczynamy tworzyć nową społeczność.

Nowe mieszkania dla rodzin

Takie mieszkanie z rynku wtórnego często będzie też wymagało remontu. Z dużym prawdopodobieństwem gruntownego, bo konieczne będzie wymienianie instalacji, by uniknąć kłopotów i mieć spokój na najbliższe lata. Jeśli nawet zapłacimy mniej za samo mieszkanie – to koszty remontu będą wysokie. W końcu, gdy mamy już swoje wymarzone mieszkanie dla rodziny z dzieckiem, nie chcemy również zwykle korzystać z wyposażenia, przede wszystkim łazienki i kuchni pozostałego po poprzednikach. A, nawet jeśli ktoś wyremontował mieszkanie pod klucz, by drożej Je sprzedać, to my chcemy przecież urządzić się po swojemu. Nie wszystkie rozwiązania mogą nam odpowiadać i chociaż samo mieszkanie podoba nam się w ogólnej całości, to np. nie muszą nam pasować kolorystyka, albo pewne rozwiązania architektoniczne np. – jakiś rodzaj szaf w zabudowie, murki jako podstawa do barowego stołu i stół w formie wyspy. 

Zakup mieszkania dla rodziny od dewelopera

Mieszkanie od dewelopera ma wiele korzyści, które zostały już wyżej wspomniane. Możemy się w takim mieszkaniu poczuć naprawdę u siebie. Aranżowanie mieszkania dla 3,4 i 5-osobowej rodziny oraz planowanie, w jaki sposób zostanie urządzone to bezcenne chwile, które pozostaną w naszych wspomnieniach na całe życie. Wielokrotnie na etapie budowy mieszkania dla dużej rodziny możemy także obecnie zadecydować o pewnych, niewpływających na konstrukcyjne bezpieczeństwo i zgodność ze sztuką samej budowy, szczegóły jak wielkość pomieszczeń i Ich rozkład, gdy mamy pole manewru w decyzji, gdzie znajdą się ścianki działowe.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym niezawodnym biurem sprzedaży mieszkań w Rzeszowie.

W dzisiejszych czasach wiele rodzin zaczyna swoją przygodę z samodzielnym życiem w mieszkaniu wynajmowanym. Na krótką metę – do momentu zakupu czegoś swojego jest to pewne rozwiązanie. Jednak nie da się tak żyć w nieskończoność. Najem to duże koszty, często sięgające takich sum, że wysokością dorównują One racie kredytu hipotecznego za własne mieszkanie zakupione u dewelopera. Przy tym wynajmujący w każdej chwili, zgodnie z okresem wypowiedzenia, jeśli umowa przejdzie na czas nieokreślony, umowę najmu może nam wymówić. Przyczyną wypowiedzenia może być to, że sam będzie w trudniejszej sytuacji finansowej, postanowi mieszkanie sprzedać, wynająć potem komuś drożej, albo oddać do użytku np. swojemu dziecku. Inna kwestia to właśnie podwyżki, jeżeli mamy możliwość finansową przyjąć nowe warunki i na podwyżkę się zgodzić. Mając mieszkanie zakupione od dewelopera zazwyczaj ponosimy bardzo niskie koszty jego eksploatacji i podwyżki dotyczą jedynie kwestii wzrostu cen poszczególnych mediów i opłat eksploatacyjnych. Wynajmując mieszkanie koszty dodatkowe ponosimy również wtedy, gdy wynajmujący po prostu uzna z jakiś przyczyn za stosowne podniesienie ceny najmu. W krótkim czasie, okresie przejściowym wynajem jest więc dobrym rozwiązaniem, ale nie można powiedzieć, by był to dobry, długofalowy sposób na ustabilizowane życie.

Scroll to Top