Masz pytania? Zadzwoń!

Inwestycje mieszkaniowe,
na które warto zwrócić uwagę

inwestycje mieszkaniowe, na które warto zwrócić uwagę

Za co kochamy Rzeszów? Za jego nowoczesność, postęp i liczne inwestycje mieszkaniowe, które sprawiają, że miasto znajduje się w ścisłej czołówce najprężniej rozwijających się ośrodków w Polsce. To idealna atmosfera do tego, by poszukać mieszkania od dewelopera, które stanie się dla nas bardzo opłacalną inwestycją.

Studenci zawsze w modzie

W ogromnej masie inwestycji mieszkaniowych realizowanych w mieście szukajmy takich, które będą odpowiadać przyszłym użytkownikom naszych lokali. Z czego słynie Rzeszów? Jest to miasto zdominowane przez obecność studentów zjeżdżających się tu z całego województwa podkarpackiego, z różnych zakątków Polski i nie tylko. Pierwszym i chyba najbardziej oczywistym sposobem na zainwestowanie swoich pieniędzy jest zakup mieszkania dedykowanego studentom. Jeśli chcemy, by taka inwestycja naprawdę była rentowną, warto kupić mieszkanie, w którym będą przynajmniej dwa pokoje o powierzchni umożliwiającej swobodną egzystencję przynajmniej czterech osób. Oczywiście im więcej pokoi, tym większy zysk z wynajmu. Średni koszt wynajmu mieszkania studentom jest na tyle duży, że opłacając obowiązkową składkę do wspólnoty mieszkaniowej lub czynsz, jesteśmy w stanie spłacać kredyt wzięty na lokum pod wynajem i jeszcze coś odłożyć.

Trzeba liczyć się jednak z tym, że tego rodzaju inwestycje mieszkaniowe powinny być zlokalizowane w niewielkiej odległości od głównych ośrodków akademickich – to sprawi, że znajdziemy wielu chętnych. Warto mieć również na uwadze, że studenci najczęściej wynajmują mieszkania w okresie od października do czerwca, więc przez około trzy miesiące w roku możemy mieć problem z napływem gotówki z wynajmu.

Może lepiej pomyśleć o rodzinie

Alternatywą dla wynajmu mieszkania studentom jest znalezienie lokatorów o ustatkowanej pozycji życiowej, czyli małżeństwa lub rodziny. Ich przewagą jest, że są to osoby, które samodzielne finansowo i dążą do utrzymania stabilnej sytuacji życiowej. Ich zaletą jest także, że mają za sobą czas nieustannego hucznego imprezowania, więc nie trzeba martwić się koniecznością renowacji mieszkania po każdej sesji egzaminacyjnej. Młode małżeństwa i rodziny z dziećmi mają najczęściej własne przedmioty, którymi chcą umeblować mieszkania. Osoby, które niedawno zawarły związek małżeński, poszukują niewielkiej przestrzeni, by móc cieszyć się swoją bliskością. Z kolei rodziny z dziećmi wolą zapewnić swojej rodzinie niezbędną do komfortowego życia przestrzeń.

Bez względu na to, komu będziemy chcieli wynajmować zakupione przez nas lokum, inwestycje mieszkaniowe to chyba najbezpieczniejsza forma pomnażania kapitału. Dopóki będziemy chcieli, może dla nas zarabiać w postaci comiesięcznych wpływów. Gdy zajdzie taka potrzeba, można je bez problemu sprzedać.

Scroll to Top